POSTIMET ME TE FUNDIT :
KREU » » Serie A: Fiton Inter, Milan e Roma

Serie A: Fiton Inter, Milan e Roma

Written By Admin 1 on Monday, September 2, 2013 | 4:47 AM

Në San Siro, Milan i ngrohur dhe nga blerja e Kakas arrin të fitojë me lehtësi ndaj kaljarit. Serinë e golave e hapi Robinjo, që mungonte prej kohësh në listën e shënuesve kuqezi, ndërsa pak minuta më pas ishte Filip Meksës ai që coi shifrat në 2-0. 

Kaljari id ha vetes shpresë kur shkurtoi diferencën me anë të Saut, por hyrja e Balotelit në fushë në fraksionin e dytë i dha milanit jo vetëm golin e tretë por dhe atë të qetësisë. Interi gjithashtu merr një tjetër fitore bindëse në transfertë duke mundur pastër Catanian. 

Zikaltërit bëjnë festë sërish me Palacio dhe Nagatomo që shënuan dhe në javën e parë, ndërsa arriti të gjejë rrjetën në fitoren …dhe Ricardo Alvarez.

Roma     3-0 Verona
Sassuolo  1-4 Livorno
Udinese 3-1 Parma
  Genoa      2-5 Fiorentina
AC Milan   3-1 Cagliari
Catania 0-3 Inter
Atalanta 2-0 Torino
    Bologna 2-2 Sampdoria
Shperndaje kete postim tek miqte :
 
Copyright © 2013 - Shqipëria ONLINE - Te gjitha te drejtat e rezervuara
Template e krijuar nga NpK T3@M | Publikuar nga -> Shqiperia ONLINE
Kontakto WEBMASTER-in | KR3SHN!K