POSTIMET ME TE FUNDIT :
KREU » , , , » Mardhenje seksuale me robot, tashme realitet

Mardhenje seksuale me robot, tashme realitet

Written By Admin 1 on Wednesday, September 4, 2013 | 9:05 AM

Seksi me një robot tashmë është bërë realitet. Instituti AIST në Japoni ka prezantuar robotin femër, që kërcen, këndon dhe mund të kënaqë nevojat seksuale të meshkujve.
Eksperti David Levy kishte deklaruar në vitin 2007 se brenda 5 vjetësh seksi me një robot do të ishte i mundur dhe pas 40 vjetësh do të jetë e mundur edhe të dashurohesh me një prej tyre. Dhe kështu ndodhi. Në vitin 2013 roboti i gatshëm për seks quhet Roxxxy. Roboti peshon 27 kg dhe është i gjatë 1 metër e 70 cm.
Roxxxy është fryt i punës së inxhinierit elektronik Douglas Hines, i cili është themelues i TC Systems.
“Diferenca midis një roboti dhe një njeriu do të vijojë të reduktohet gjithnjë e më shumë. Kjo është emocionuese.”- deklaroi inxhinieri Hines.

Shperndaje kete postim tek miqte :
 
Copyright © 2013 - Shqipëria ONLINE - Te gjitha te drejtat e rezervuara
Template e krijuar nga NpK T3@M | Publikuar nga -> Shqiperia ONLINE
Kontakto WEBMASTER-in | KR3SHN!K