POSTIMET ME TE FUNDIT :
KREU » » Ja formacioni i Real Madrid me Gareth Bale

Ja formacioni i Real Madrid me Gareth Bale

Written By Admin 1 on Wednesday, September 4, 2013 | 9:06 AM


Mesut Ozil nuk do të jetë më pjesë e Real Madrid. Ylli turko-gjerman la “Santiago Bernabeu” për t’iu bashkuar Arsenalit të Arsene Wenger. Tifozët madrilenë, pavarësisht super-blerjes së Gareth Bale, sërish nuk e kanë aprovuar largimin e Ozil, i cili gjatë sezoneve të fundit ka qënë një ndër pikat më të forta të “Los Blancos”. 

Por si mund të jetë formacioni ideal i Real Madrid me Gareth Bale dhe pa Mesut Ozil? Portali Albeu ka dizenjuar një formacion, në rreshtimin taktik 4-2-3-1, ku Bale, Isco dhe Cristiano Ronaldo janë në mbështetje të sulmuesit të vetëm Karim Benzema. 

Por duke ditur që Carlo Ancelotti nuk ka shumë sulmuesë në dispozicion mund të ndodhë që ylli portugez të luajë si pykë e vetme në sulm, ndërsa vendin e tij në mesfushë mund ta zerë Modriç, i cili mund ti hapë vendin Asier Illarramendit. Gjithësesi, duhet pritur rifillimi i La Ligas pas ndeshjeve eleminatore të kombëtareve për të parë se çfarë do të vendosë tekniku italian… 
Shperndaje kete postim tek miqte :
 
Copyright © 2013 - Shqipëria ONLINE - Te gjitha te drejtat e rezervuara
Template e krijuar nga NpK T3@M | Publikuar nga -> Shqiperia ONLINE
Kontakto WEBMASTER-in | KR3SHN!K