POSTIMET ME TE FUNDIT :
KREU » » Trapattoni nuk është më trajner i Irlandës

Trapattoni nuk është më trajner i Irlandës

Written By Admin 1 on Thursday, September 12, 2013 | 11:45 AM

Irlanda lajmëroi të mërkurën se zgjidhi kontratën me trajnerin e saj të kombëtares së futbollit, Giovanni Trapattoni, pas dështimit për të arritur kualifikimin në Botërorin e Brazilit. 

Në ndeshjen kualifikuese të së martës, skuadra irlandeze pësoi një humbje zhgënjyese në Austri, duke mbetur gjashtë pikë larg vendit të dytë të mbajtur nga Suedia dhe pa shanse për arritjen e plejofit, në një grup të kryesuar prej Gjermanisë.

Një rezultat i tillë zhgënjyese, i ka dhënë fund edhe aventurës së Trapattonit, në krye të kombëtares irlandeze.

“Federata Irlandeze e Futbollit, Giovanni Trapattoni dhe Marco Tardeli (ndihëmsi i tij), pas një takimi miqësor gjatë ditës, vendosën të ndërpresin këtu bashkëpunimin e tyre në bazë të një marrëveshje të ndërsjelltë”, shkruhej në një komunikatë të FIF.
Shperndaje kete postim tek miqte :
 
Copyright © 2013 - Shqipëria ONLINE - Te gjitha te drejtat e rezervuara
Template e krijuar nga NpK T3@M | Publikuar nga -> Shqiperia ONLINE
Kontakto WEBMASTER-in | KR3SHN!K