POSTIMET ME TE FUNDIT :
KREU » , , , » Londer, shkrihet makina nga reflektimi ne xhamat e qiellgervishteses

Londer, shkrihet makina nga reflektimi ne xhamat e qiellgervishteses

Written By Admin 1 on Wednesday, September 4, 2013 | 4:56 AM

Jo vetëm trafiku, por londinezët tashmë kanë edhe një shqetësim më shumë në rrugët e kryeqytetit.... qiellgërvishtësit. 

Mund të ngjajë si fantashkencë, por pronari i një "Jaguar XJ" e gjeti makinën e tij të shkrirë, pasi kishte parkuar pranë një sheshi ndërtimi ku po ngrihet një ndër kullat moderne shumëkatëshe të Londrës.

Në një rastësi të paparashikuar në projekt, xhamat e kullës së quajtur "Walkie Talkie" reflektuan rrezet e Diellit mbrapsht dhe qëndra e rrezeve pritej pikërisht mbi makinën e tij.

Si rrjedhojë e nxehtësisë ekstreme, automjetit iu rezervua i njëjti fat i një gazete që vendoset në një lupë drejtuar Diellit, ndërsa një pjesë e mirë e makinës luksoze ishte shkrirë, kur pas disa orësh, pronari i saj shkoi që ta merrte.


Tashmë, nuk është e qartë se çfarë do të ndodhë me projektin, por arkitektët duhet të mendojnë një zëvendësues të përshtatshëm të xhamave të rrezikshëm për shëndetin, vendosur në qiellgërvishtësin e tyre.
Shperndaje kete postim tek miqte :
 
Copyright © 2013 - Shqipëria ONLINE - Te gjitha te drejtat e rezervuara
Template e krijuar nga NpK T3@M | Publikuar nga -> Shqiperia ONLINE
Kontakto WEBMASTER-in | KR3SHN!K