POSTIMET ME TE FUNDIT :
KREU » » Iker Casillas demtohet serish

Iker Casillas demtohet serish

Written By ads 1 on Wednesday, September 18, 2013 | 4:27 PM

Përfundimisht ky nuk është viti i Iker Casillas. Portieri i cili luajti kundër Gallatasarajit ndeshjen e tij të parë zyrtare me Real Madrid për këtë sezon, mori një goditje në brinjë me bërryl nga shoku i tij i skuadrës Sergio Ramos në fillim të takimit dhe braktisi fushën në minutën e 13, i zëvendësuar nga Diego Lopez. 

Mjekët e ekipit madrilen kanë përjashtuar thyerje të brinjës, por portieri mund të ketë pësuar një shembje.

Casillas doli për të zotëruar një top të lartë dhe Ramos u përplas me të. Kapiteni u ankua nga brinjët përgjatë disa minutave dhe u përpoq të vazhdonte, por ishte e pamundur. Mjekët e fashuan, por portieri nuk rezistoi dot.

Carlo Ancelotti kishte vendosur që Diego Lopez do të ishte portieri titullar në kampionatin spanjoll, ndërsa Casillas në Champions League, por duket se fati ka vendosur ndryshe për të.
Shperndaje kete postim tek miqte :
 
Copyright © 2013 - Shqipëria ONLINE - Te gjitha te drejtat e rezervuara
Template e krijuar nga NpK T3@M | Publikuar nga -> Shqiperia ONLINE
Kontakto WEBMASTER-in | KR3SHN!K