POSTIMET ME TE FUNDIT :
KREU » » Ribery, shpallet lojtari me i mire

Ribery, shpallet lojtari me i mire

Written By Admin 1 on Friday, August 30, 2013 | 10:58 AM

Frank Ribery është zgjedhur lojtari më i mirë i Europës, për sezonin 2012/2013.

Mesfushori i Bayern Munchen konkurrentë për këtë trofe kishte Lionel Messi-n e Barcelonës dhe Cristiano Ronaldon e Real Madrid-it. 

Sezonin e kaluar, Ribery kishte një sezon fantastik me Byern Munchen, ku fitoi Bundesligën, Kupën e Gjermanis dhe Ligën e Kampionëve.

Ne kete ceremoni te mbajtur dje ne Nion te Zvicres, bavarezi mori 43 vota, kundrejt 17 te Messi-t dhe vetem 3 te Ronaldos. Ky i fundit nuk ishte prezent ne ceremoni pasi i kushtoi me shume rendesi miqesores me La Coruna te fituar 0-4.
Shperndaje kete postim tek miqte :
 
Copyright © 2013 - Shqipëria ONLINE - Te gjitha te drejtat e rezervuara
Template e krijuar nga NpK T3@M | Publikuar nga -> Shqiperia ONLINE
Kontakto WEBMASTER-in | KR3SHN!K